Nasza firma

Około roku 1900, rodzina Koot zaczęła uprawiać rośliny cebulowe. W tamtych czasach było to jeszcze przedsięwzięcie na małą skalę, połączone z hodowlą krów. Mój dziadek, Jaap Koot, uprawiał tulipany, żonkile, krokusy, mieczyki i irysy. Z pokolenia na pokolenie uprawa cebulek stawała się coraz ważniejsza i rozwinęła się na większą skalę. Mój ojciec, Cees Koot, po zajmowaniu się przez jakiś czas uprawą kwiatów i roślin, kontynuował tradycję uprawy cebulek.
Specjalizował się on w uprawie niecodziennych odmian cebul – Colchicum, Kaiserscrown, Ixia, Allium i innych. Około dziesięć lat temu kupiliśmy krokusa o nazwie „Sativus”. Nie wiedzieliśmy o nim zbyt wiele, ale szybko zebraliśmy informacje na temat tej odmiany. Nasze zainteresowanie i wizja dla tej cebulki były tak duże, że zdecydowaliśmy się powiększyć naszą wydajność uprawy. Obecnie Crocus Sativus jest naszą najlepiej sprzedającą się cebulą.

W 2005 roku Cees Koot pozostawił uprawę Crocus Sativus całkowicie w rękach swojego syna Jaapa i synowej Anny. Nazwa firmy zmieniona została na Bloembollenbedrijf J.C.Koot

Hala naszej firmy

Jaap Koot
Dyrektor zarządzający